boyun germe

Boyun Germe Nedir?

Boyun bölgesi yaşı en çok ele veren bölgelerden biridir. Yalnızca yaş alma ile değil, kilo alma gibi sebeplerden ötürü de deforme olabilir. Bu durumda ise yüz bölgesinin estetiğini olumsuz etkilemektedir. Dolayısıyla her yaşta formu bozulabilen boyun bölgesi için de medikal alanda bazı çözümler üretilmiştir. Bu çözümler estetik problemleri olan kişilere gençleşme veya güzelleştirme (düzeltme) avantajları sunmaktadır.

boyun germe

Boyun Germe

Hakkında Merak Edilenler

  • Gıdı bölgesinde yağlanma olanlar,
  • Çene – boyun arasındaki açı kaybolmuş olanlar,
  • Boyun kasları elastikiyetini kaybetmiş olanlar,
  • Boyun bölgesinde gevşeme, kırışma veya sarkma olanlar boyun gerdirme işlemi tercih edebilirler.

Bu problemi yaşayan ve genellikle 40 yaşın üzerinde bulunan kadın ve erkekler boyun gerdirme işlemini yaptırabilirler.

Liposuction işlemi yalnızca boyun bölgesinde (gıdıda) küçük miktarda bir yağlanma varsa yapılabilir bir uygulamadır. Fakat boyunda yağlanmaya bağlı olarak oluşan gevşeme, buruşma veya sarkma söz konusu ise, gıdı bölgesine toplama işlemi yapılması gerekir.

Gıdı Toparlama işleminde, çene altından 2 santim kadar alttaki bölgede kesi açılır, çene altı dokularına ulaşılır ve fazla yağlar ameliyat ile alınır. Boyun ve çene altı bölgesinde gevşeyen kaslar birbirlerine yaklaştırılır. Dikişler gizleneceği için boyun bölgesinde iz kalmaz, kişiler görsel açıdan bir sıkıntı yaşamaz.

Boyun Germe işleminde ise, deri fazlalıkları operasyon ile alınarak deri gerilir. Kulak memesinin arkasında ve alt kenarında kesiler açılır, boyundan çene altına kadar olan kısımdaki deri kaldırılır, kulakların kenarına doğru gerdirilir. Fazlalık deriler kesiler ve kenarlar birbirine gerdirilerek dikilir.

Bu işlem ortalama olarak 1 – 2 saat kadar sürebilmektedir.

İşlem öncesinde hastalara lokal veya genel anestezi uygulandığı için genellikle bir ağrı oluşmaz. Fakat anestezinin vücuda tam ve zamanında etki edebilmesi için ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler hakkında hekimlere danışılmalıdır.

Ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecinde ise hafif ağrı olabilir fakat ciddi derecede ağrı sayılmadığı için basit ağrı kesiciler kullanılarak giderilebilir.

Ameliyattan sonra yüze bir bandaj sarılır ya da elastik yapıda bir maske uygulanır. Bunun sebebi ise, çene altındaki dokuların zemine sıkıştırılmasını ve kaynamasını sağlamaktır.  10 gün kadar sonra boyun bölgesinde iyileşmeler tamamlanır. Ancak sonuçların daha belirgin bir şekilde ortaya çıkması için birkaç ay geçmesi gerekir.  Ameliyat sonrasında geçecek birkaç günün ardından hastalar seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Bu kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genellikle yüze ve boyun bölgesine yapılan bu germe işlemleri oldukça uzun süre kalıcılığını gösterebilir. Fakat yaşlanma da sürekli devam edeceği için yıllar içinde yine sarkma, buruşma gibi belirtiler görülebilir.

  • Bu işlem öncesinde genel bir sağlık kontrolü yaptırılması gerekmektedir. Eğer kişilerde bu ameliyat için risk oluşturabilecek bir sağlık problemi var ise, bu konu hekim ile mutlaka görüşülmelidir.
  • Ameliyattan önceki 8 saatte hiçbir şey yiyip içilmemiş olması gerekmektedir.
  • Ameliyattan 10 gün öncesinden başlayarak kan sulandıran aspirin vb. ilaçları, bitkisel çaylar (siyah – yeşil çay haricindekiler), alternatif tıp ilaçları vb. kullanımı durdurulmalıdır. Bu hususta işlem öncesinde hekimden detaylı bilgi alınmalıdır.
  • Ameliyat sonrası da yine aynı şekilde yukarıda sayılan ilaç ve çayların kullanımı 3 hafta daha kullanılmamalıdır.
  • İyileşmenin hızlı olması için, sigaranın ameliyat öncesinde 2 hafta, sonrasında ise yine 4 hafta, toplamda 6 hafta kadar kullanılmaması gerekmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz

Bir çok konuda sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Hepsini incelemek için hizmetler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetleri İncele »

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili en çok sorulan soruları incelemek ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S İncele »

Bilgi & Randevu

Şimdi uzman bir doktorumuz ile görüşebilir, aklınıza takılan her türlü problemi sorabilir ve randevu alabilirsiniz.

Uzman Doktorla Görüş »

Benzer Diğer Hizmetler

Hayallerinize Kavuşmanızı Sağlıyoruz!

Uzman doktorlarımıza merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir, ihtiyacınız olan sağlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.