DHI

DHI Saç Ekim Tekniği Nedir?

Direct Hair Implantation veya Kalem Tekniği de denen bu teknik yaklaşık olarak 2010 yılı itibariyle hayatımıza giren, fakat son 4 yıldır yoğun olarak kullanılmaya başlanan ve başarılı sonuçlar elde edilen en popüler yöntemlerden biridir.

DHI

DHI

Hakkında Merak Edilenler

Bunları maddeler halinde sıralamak mümkün:

 • Bu yöntemde donör alandan şeritler halinde parçalar alınmadığı için, işlem sonrasında iz kalmaz,
 • Saçlı bölgeye (donör alana) delik açılmadığı için işlem sırasında ağrı veya acı duyulmaz,
 • Saç kökleri saçsız bölgeye ekilmeye hazır bir şekilde yerleştirildiği için, saçların büyüme ve gelişim evresi daha hızlı bir evrede tamamlanır.
 • DHI Saç Ekim Tekniğinde neşter vb. aletler kullanılmadığı için, derininin ya da saç köklerinin enfeksiyon kapma riski ortadan kaldırılmış olur,
 • Tekniğin uygulanım şekli sayesinde oluşabilecek kabuklanmalar daha kısa bir sürede iyileşerek dökülür, iyileşme süreci başlar.

Bu yöntemde saç ekim işlemleri diğer yöntemlerde olduğu gibi standart işlemler ile başlar. Yöntem olarak da FUE Saç Ekim Tekniği ile birlikte uygulanır. DHI Saç Ekim Tekniğini farklı kılan aşama ise, saç köklerinin donör bölgeden bu yöntem için özel olarak tasarlanan Choi Pen denen özel kalemlerle alınmasıdır. Alınan saç kökleri çok kısa bir süre içerisinde hedeflenen saçsız bölgeye ekilir.

DHI saç ekim yöntemi cerrahi bir müdahale değildir. Bu yöntemde kullanılan özel alet sayesinde dikiş veya kesik atılmasına gerek kalmaz.

 • Bu yöntemin en avantajlı yanı, saç ekilecek olan alanın traş edilmesine gerek bulunmamasıdır.
 • Tekniğin içinde barındırdığı avantajlardan biri, saç köklerinin donör alandan alındıktan sonra ayrıştırma aşamasının hızlı ve kısa olması sebebiyle greftlerin bekleme aşamasında zarar görmesini engellemesidir. Yaklaşık 1 – 2 dakika içerisinde kökler saçsız bölgeye nakledilmiş olur.
 • Bu yöntemle saçların seyrekleştiği bölgelerde saç aralarına daha kolay saç ekimi yapılabilir.
 • Kesik vb. atılmadığı için daha sık bir yoğunlukta saç ekilebilir, böylece arzu edilen doğal görünüm yakalanmış olur,
 • Saçların traş edilmemesi kişiler için sosyal yaşamdan kopmaması adına bir avantajdır, sosyal hayata devam ederken saç ekim işlemi yaptırılabilir,
 • Kadınların saç ekimine ihtiyaç duyması fakat var olan saçların kazınması sebebiyle çekinmeleri durumu ortadan kaldırılmış olur. mevcut saçların yalnızca ihtiyaç duyulan kısımlara ve doğru miktarda ekim sağlanması ile daha yoğun ve doğal bir görünüme kavuşulur.

Ekilecek olan greftin sayısına göre işlem seans sayısı değişmektedir. Yaklaşık 2.000 adet saç kökü ekilmesi düşünüyorsa genellikle 1 gün içerisinde ve 6 saat gibi bir zaman diliminde tamamlanabilir. Fakat 3.000 – 4.000 gibi bir sayıda saç köküne ihtiyaç varsa 2 gün, yani 2 seansa ihtiyaç duyulabilir.

Diğer Hizmetlerimiz

Bir çok konuda sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Hepsini incelemek için hizmetler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetleri İncele »

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili en çok sorulan soruları incelemek ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S İncele »

Bilgi & Randevu

Şimdi uzman bir doktorumuz ile görüşebilir, aklınıza takılan her türlü problemi sorabilir ve randevu alabilirsiniz.

Uzman Doktorla Görüş »

Benzer Diğer Hizmetler

Hayallerinize Kavuşmanızı Sağlıyoruz!

Uzman doktorlarımıza merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir, ihtiyacınız olan sağlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.