diş beyazlatma

Dişleriniz Bembeyaz Olsun

Bembeyaz bir gülüş ve sağlıklı dişler herkesin hayali. Kendinize güvenerek, korkmadan kocaman bir gülümseme için dişlerinizi beyazlatmak, harika bir gülüşe sahip olmak istemez misiniz? O halde “diş beyazlatma” hizmetimizden yararlanarak dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. İşte “diş beyazlatma” operasyonu ile ilgili tüm merak edilenler…

Diş Beyazlatma

Çalışmaları

diş beyazlatma

Diş Beyazlatma

Hakkında Merak Edilenler

Dişler, genetik olarak ya da dış etmenler dolayısıyla sararmış, çarpık, çürümüş ya da koyu görünümde olabilirler. Bu durum kişiyi rahatsız eder ve bu rahatsız edici görüntüden kurtulmak isteyen kişiler, çeşitli estetik yöntemleri ile dişlerini iyileştirme yöntemlerini denerler. Yalnızca estetik ile değil; doğal yöntemlerle de dişlerin beyazlaması sağlanabilirken, bu beyazlamanın kalıcı olabilmesi için estetik müdahalelere başvurulur. Ayrıca; estetik dışı yöntemler kısa süreli etki eden yöntemlerdir.

Dişlerin sarı renklerde olması, beyazlığını kaybetmesi; genetik nedenler ile olabileceği gibi ilaçlar, sigara, yiyecekler, kahve gibi dış etkenler ile de oluşabilir. Bu durumlarda; doğal yöntemlerin denenmesi ilk tercih iken, kişi eğer kalıcı ve kesin bir çözüm talep ediyorsa estetik bir müdahale ile bu durumu çözebilir.

Talebe ve ihtiyaca göre dişleri beyazlatmak için estetik müdahalelerde bulunmak isteyen kişilere özel iki ayrı yöntem vardır. Bu yöntemler:

Power Bleaching: Ofis ortamında gerçekleştirilir, beyazlatıcı bir jel ve ışık ile yapılan bir tedavi ile kısa bir sürede diş renginizi 3 ya da 4 ton açtırabilirsiniz. Etkili beyazlatma yöntemlerinden biridir.

Home Bleaching: Ev ortamında gerçekleşen, plastik ağızlıklardan alınan bir beyazlatma yöntemi ile dişlerin beyazlatılmasıdır. Bu işlemin gerçekleşme süresi 1 hafta kadar sürer. Günde en az 4-8 saat ağızlıkların takılması gerekir.

Eğer kişinin diş etlerinde veya dişinde bir rahatsızlık varsa, uzman bir hekime görünmeden diş beyazlatma yönteminden yararlanmamaları en doğrusu olur. Ayrıca; hamile iseniz bu işlemi yaptırmamanız en doğrusu olacaktır.

Herkesin diş yapısı, diş rengi ve dişindeki katmanları farklıdır. Spesifik diş yapısı kişiler üzerinde uygulanan işlemin kişiden kişiye değişmesine yol açar. Dişlerin ne derecede beyazlayacağı, kişilerin diş yapısına ve talep ettiği beyazlık derecesine göre değişir.

Diş beyazlatma yöntemleri; hassas diş eti yapısına göre farklılık gösterir. Diş beyazlatma işlemini yaptıran kişiler çok soğuk ve çok sıcak içeceklere karşı aşırı hassas olurlar. Özellikle diş beyazlatma işlemini yaptırdıktan sonraki 2 gün içinde dişler, diş macunlarına karşı da hassas olabilir. Uzman hekiminizin size önerdiği diş macununu kullanarak bu sorun ile başa çıkabilirsiniz. Bununla beraber; işlemin uygulandığı sırada beyazlatıcı jelin, diş eti ile teması sonucunda diş etleri zarar görebilir ve diş minelerinde aşınmalar olabilir. Ancak bu durum geçicidir.

Diş beyazlatma işlemi, yine kişinin diş yapısına göre değişebilirken genel olarak 6 ay ila 2 yıl arasında değişir. Diş beyazlatma işleminizin süresini daha uzun kullanmak için, dişlerinizin bakımına dikkat edebilirsiniz. Örneğin; sigaradan ve dişlerin yapısına zarar verecek yiyeceklerden uzak durarak dişlerinizin beyazlığını daha uzun süreye çıkartabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Bir çok konuda sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Hepsini incelemek için hizmetler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetleri İncele »

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili en çok sorulan soruları incelemek ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S İncele »

Bilgi & Randevu

Şimdi uzman bir doktorumuz ile görüşebilir, aklınıza takılan her türlü problemi sorabilir ve randevu alabilirsiniz.

Uzman Doktorla Görüş »

Benzer Diğer Hizmetler

Hayallerinize Kavuşmanızı Sağlıyoruz!

Uzman doktorlarımıza merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir, ihtiyacınız olan sağlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.