Fue Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Dünyada Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olarak anılan tekniğin kısa adı olan FUE Saç Ekim Yöntemi, 1930 yıllardan beri gelişerek popülerliğini kaybetmeden günümüze kadar gelen, aynı zamanda bugün de en çok kullanılan tekniklerden biridir.

Fue Saç Ekimi

Çalışmaları

Fue Saç Ekimi

Hakkında Merak Edilenler

Saç ektirmek tıbbi bir müdahale olduğundan bu işlemi düşünen kişiler zaman zaman çekimser kalabiliyorlar, fakat FUE Saç Ekim Yöntemi cerrahi bir girişim olmadığı için yeni saçlara kavuşmak isteyenlerin rahatlıkla yaptırabilecekleri bir operasyondur. Günümüzde teknolojinin getirdiği son yenilikler operasyon ve iyileşme sürelerini de kısalttığından saç ekimi eskiye göre çok daha kolay yapılan bir işlemdir.

Bu yöntemde temel olarak işlem sırası, saç köklerinin özel olarak geliştirilen mikro uçlu motorlar sayesinde alınıp, hedef bölgeye transfer edilmesi ile tamamlanır. Detaylarına bakacak olursak, öncelikle kişinin vücudunda dökülmeye karşı en dayanıklı yer olan ense bölgesinden saç telleri alınarak, özel bir ayrıştırma işlemine tabi tutulur. Bu sırada ekim yapılacak bölgede özel saç kanalları açılır. Donör (verici) bölgeden alınan saç kökleri bu alana tek tek transfer edildikten sonra işlem tamamlanmış olur. Bu kalem benzeri özel aletin kullanılmaya başlanmasıyla saç ekiminde ciddi bir adım atılması sağlanmıştır.

Yalnızca FUE Tekniğinde değil, her saç ekiminde en iyi sonucu almanın tek yolu, sonucun olabildiğince doğal durmasıdır. Saçların azdan çoğa doğru giden bir yoğunluğa ulaşması gerekir. Böylece kişinin kendi saçı görüntüsü gibi bir sonuç yakalanabilir.

Bu kısım saç ekiminin en önemli kısımlarından biridir. saç ekimi işleminin doğallığı ölçüsünde kişiler mutlu olacaktır. Bu sebeple bu ince ama önemli detaylara çok dikkat edilmelidir. Bunun için aşağıdaki hususların dikkate alınması gerekir:

  • Saçın ön çizgisinin kişinin doğal saç yapısına en uygun şekilde oluşturulması gerekir,
  • Ekilecek saçların alın çevresine çok dikkatli bir şekilde dağıtılması gerekir,
  • Önden bakıldığında saç çizgisi ve alın bölgesindeki saç dağılımı azdan çoğa doğru yerleştirilmiş olması, bunun yanında saçların çıkış yönünün doğru belirlenerek buna göre işlemin tamamlanması gerekir.

FUE tekniği günümüzde kalıcı saç ekimini sağlayan en iyi yöntemlerdendir, bu durum ise oldukça sık tercih edilmesini sağlamaktadır. Fakat en iyi saç ekim sonucu her kurumdan alınamadığı için, saç ektirmek isteyen her kişinin aşağıdaki hususları biliyor olması işlem sonucunun kalitesi, kalıcılığı ve harcanan kaynakların sonucunda arzu edilen çıktının alınabilmesi açısından önemlidir.

  • Öncelikle işlem yaptırılacak kurum iyi seçilmelidir, bunun için mutlaka iyi bir araştırma yapılmalıdır,
  • İşlemi yapacak doktor veya uzmanın gerekli eğitim ve deneyim hususlarına sahip olduğunun iyi araştırılması gerekir, gerektiğinde diploma ve gerekli belgelerin görülmesi gerekir,
  • Saç ekimi yapan kurumun mutlaka en son teknolojik cihaz, yöntem ve gelişmeleri takip edip uyguluyor olduğundan emin olunması gerekir,
  • Saç ekimi yapılacak ortamın mutlaka ameliyathane hijyenine sahip olması, gerekli teknoloji ve teknik altyapıya (araç-gereç) sahip olması gerekmektedir,
  • Kullanılan cihaz ve araç gerecin mutlaka strerilize edilmiş olması gerekmektedir, aksi durumda hastanın enfeksiyon kapma riski oluşabilir,
  • Hekimlerin işlem öncesi hastaların beklentilerini ve isteklerini tam olarak öğrenmeleri, aynı zamanda kişiye en uygun tekniğin de anlatılıp, hem doğru işlem hem de müşteri memnuniyeti için ortak noktayı aramaları gerekir,
  • İşlem sonrasındaki iyileşme sürecinde (yaklaşık 45 günlük bir süreç) hastaların hekimlerin belirtecekleri talimat ve uyarılara azami özen göstermeleri gerekir.

Diğer Hizmetlerimiz

Bir çok konuda sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Hepsini incelemek için hizmetler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetleri İncele »

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili en çok sorulan soruları incelemek ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S İncele »

Bilgi & Randevu

Şimdi uzman bir doktorumuz ile görüşebilir, aklınıza takılan her türlü problemi sorabilir ve randevu alabilirsiniz.

Uzman Doktorla Görüş »

Benzer Diğer Hizmetler

Hayallerinize Kavuşmanızı Sağlıyoruz!

Uzman doktorlarımıza merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir, ihtiyacınız olan sağlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.