Gold Fue

Fue Gold Saç Ekim Yöntemi

Fue Gold (Altın Uçlu Fue) saç ekim yöntemi, saç ekim işleminin altın bir cihaz yardımıyla yapılması ile farklı hale gelen bir tekniktir. Bu yöntemde saçlar donör alandan alır ve zarar görmeden ayrıştırma işlemine tabi tutulur. Fakat bu ayrıştırma işlemi esnasında saç köklerinin (greftlerin) belirli bir bölümü zarar görüp, kaybedilebilir.

Gold Fue

Gold Fue Saç Ekimi

Hakkında Merak Edilenler

Başlangıç olarak diğer saç ekim yöntemleri gibi standart işlemlere tâbidir. Bunları maddeler halinde sıralayabiliriz;

  • Hastadan kan örneği alınarak incelenir, bu sırada hasta operasyon için hazırlanır,
  • Sonraki aşamada saç ekimi yapılacak alan lokal anestezi veya uygun spreyler ile uyuşturulur,
  • Donör alandan saç kökleri öncelikle micromotor yardımıyla gevşetilir, cımbız benzeri pen – set adı verilen alet ile alınır,
  • Alınan bu kökler kalite vb. kıstaslara göre özel olarak tasarlanan altın uçlu aletler ile dikkatli bir şekilde ayrıştırılır, ayıklanır,
  • Saç ekilecek alana kanallar açılır, elde edilen saç kökleri bu kanallara ekilerek işlem tamamlanır.

Saç ekiminde en birincil amaç, en çok saç kökünün, en sağlıklı şekilde ekilebilmesini sağlamaktır. Fakat diğer yöntemlerde gerek kullanılan tekniğin detayları, gerekse işlem sırasında yararlanılan araç gereçler sebebiyle alınan greftler zarar görebilmektedir. Bunun yanında saç köklerinin ekilmesi için açılan kanallarda oluşabilen mikro organizmalar sebebi ile ekilen her greft, maalesef saç köküne tutunamaz. FUE Gold tekniğinde kullanılan altın cihaz sayesinde bu greftlerin köklere tutunma oranının %99 civarında olduğunu söylemek mümkün.

Bu tekniğe adını veren altın elementinin saç ekiminde kullanılması sebebiyle bazı avantajlar elde edilir. Bunlar avantajlar:

  • Altının insan vücuduna en uyumlu elementlerden biri olmasıdır. Saç ekimi yapılırken kullanılan aletin altın malzemeden yapılmış olması, grefte zarar vermeyen ve vücutta herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmayan olumlu bir etki yaratır. Bu sayede saçlı derinin ve greftlerin doğal dokusuna herhangi bir zarar verilmemiş olur.
  • Bir diğer avantaj ise, kullanılan altın malzemenin herhangi bir enfeksiyon / parazite sebep olmamasıdır. Böylece aynı işlemde kısa sürede çok sayıda saç kökü kanalı açılmış olur. Süreçte hiçbir olumsuzluğa sebebiyet vermeyen bu işlem ile, kalıcı greftler (saç kökleri) yeni açılan kanallara yerleştirilir ve bu saçların sağlıklı olarak büyümesine uygun ortam yaratılmış olur.
  • İyileşme daha hızlı bir şekilde gerçekleştiği için, yeni saçların çıkma evresine daha kısa sürede geçilmiş olur.

Bu yöntemde fiyat belirlenirken sabit bir rakam verilmesi mümkün değildir. Çünkü saç ekimi yapılması planlanırken ilk bakılması gereken husus; ekilecek olan greft sayısıdır. Bu ise kişinin saçlı veya saçsız bölgesinin genişliği, var olan greft sayısı ve saçtaki dökülme oranı ön görüşme esnasında tespit edilerek hastaya bilgilendirme yapılır. Ortaya çıkan sonuca bağlı olarak ne kadar grefte ihtiyaç duyuluyorsa o oranda bir fiyat belirlenecektir.

Bu yöntem son geliştirilen uygulamalardan olduğundan, kullanılan aletler ve tekniğin kalitesi gibi sebeplerle iyileşmenin de daha kısa sürede gerçekleştiği yöntemlerdendir. Bu sebeple iyileşme diğer yöntemlere göre biraz daha kısa ve hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. İlk iyileşme belirtileri saç köklerinde oluşacak olan kabuklanma ve kızarıklık aşamasıdır. FUE Gold tekniği sayesinde bu kabuklar daha hafif bir şekilde oluşur ve hızlıca dökülür. Sonrasında ise yeni saçların çıkma aşamasına geçilmiş olur.

Saç ekimi hangi teknik ve kalitede yapılmış olursa olsun, iyileşme aşaması sürecin çok önemli bir parçasıdır. Bu süreçte kişiler spor ve kuaför gibi faaliyetlerden, enfeksiyon oluşmasına sebep olabilecek her türlü durumdan, uyku esnasında başa değecek yastık, yorgan gibi etmenlerden, dar yakalı kıyafetlerin oluşturabileceği kalıcı hasarlardan saç köklerini özenle koruması gerekir. Bu yaklaşık 45 gün sürmesi gereken süreç sağlıklı bir şekilde atlatılırsa, saçlara herhangi bir zarar verilmeden, iyileşme süreci başlamış olur.

Diğer Hizmetlerimiz

Bir çok konuda sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Hepsini incelemek için hizmetler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetleri İncele »

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili en çok sorulan soruları incelemek ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S İncele »

Bilgi & Randevu

Şimdi uzman bir doktorumuz ile görüşebilir, aklınıza takılan her türlü problemi sorabilir ve randevu alabilirsiniz.

Uzman Doktorla Görüş »

Benzer Diğer Hizmetler

Hayallerinize Kavuşmanızı Sağlıyoruz!

Uzman doktorlarımıza merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir, ihtiyacınız olan sağlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.