IceGraft Yöntemi Nedir?

Ice Graft tekniğini diğer yöntemlerden farklı yapan, saç ekimi işlemi içerisinde özel bir sıvının kullanılmasıdır. Detaylarına inecek olursak kısaca aşağıdaki aşamalardan oluşur:

  • Ense kökünden saçlar alınır (ense kısmından saç kılı alınmasının sebebi, ensedeki kılların dökülmeyen bir yapıya sahip olmasından ötürü, kalıcı saç ekimi sağlamaları),
  • Alınan bu saç kökleri IceGraft denilen özel bir solüsyon içinde düşük bir sıcaklıkta bekletilir. Bu bekleme saç köklerini besleyerek güç ve canlılık kazandıracaktır, saçların verimliliği artar,
  • Bu aşamalardan sonra saç kökleri soğutularak saç ekim işlemine hazır hale getirilir.

IceGraft Saç Ekimi

Hakkında Merak Edilenler

Saç ekiminde kullanılan bu besleyici solüsyon sayesinde saç köklerinde (greftler) yaşanabilecek olan hücre ve doku kaybı riskinin önüne geçilmiş olur. Bir diğer faydası ise, IceGraft tekniği ile saç ekimi sayesinde özel sıvı içerisinde beklemeye alınan saç köklerinin canlı kalması sağlanır. Bu yöntem kullanılarak güç ve canlılık kazandırılmış saçlar daha arzu edilir ve daha sağlıklı sonuçlar verir. Bir bakıma hem saç ekimi yapılmış, hem de bu saçlara bakım yapılmış sayılabilir.

Bu yöntemde de tıpkı diğer saç ekim tekniklerinde olduğu gibi lokal anestezi kullanılır. Bu anestezi yöntemi sayesinde kişiler herhangi bir ağrı veya acı duymaz. Anestezinin vücuda tamamen etki etmesi ve operasyon sırasında etkisini uzun süre gösterebilmesi için operasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır (alkol ve sigara kullanımı vb.) Operasyon öncesi bu hususlar hakkında hekimden detaylı bilgi ve öneriler alınmalıdır.

Bu yöntem yılın her günü uygulanabilir. Teknik açıdan uygulanabilirliği dört mevsim mümkün olan bir uygulamadır. Mühim olan işlemin doğru adımlarla en uygun şekilde tamamlanmasıdır.

Bu yöntem diğer saç ekim işlemleri gibi genellikle 19 yaşından büyük kişilere uygulanabilir. Sadece saçlarının tümünü kaybetmiş kişilere değil, saçları seyrekleşmeye başlayanlar, yoğun bir dökülme yaşayanlar ya da saçlarının var olan yoğunluğunu daha da artırmak isteyen kişiler için uygundur.

Diğer Hizmetlerimiz

Bir çok konuda sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Hepsini incelemek için hizmetler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetleri İncele »

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili en çok sorulan soruları incelemek ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S İncele »

Bilgi & Randevu

Şimdi uzman bir doktorumuz ile görüşebilir, aklınıza takılan her türlü problemi sorabilir ve randevu alabilirsiniz.

Uzman Doktorla Görüş »

Benzer Diğer Hizmetler

Hayallerinize Kavuşmanızı Sağlıyoruz!

Uzman doktorlarımıza merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir, ihtiyacınız olan sağlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.