Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi özellikle kadınların sıklıkla tercih ettikleri estetik bir uygulamadır. Yaklaşık 10 yıldır hayatımıza yoğun bir şekilde girmiş olan saç, sakal, bıyık, kaş ekimi gibi uygulamaların içerisinde daha kısa sürmesi, daha az zahmetli ve daha az maliyetli olması, aynı zamanda yüz bölgesini direkt olarak etkilemesinden dolayı kadınlar tarafından en ilgi göreni sayılabilir.

Kaş Ekimi

Hakkında Merak Edilenler

Kaşları genetik yapı sebebiyle az olanlar, dökülenler, seyrek olup yoğunlaştırmak isteyenler veya şekil vermek, doğal duruş kazandırmak sebebiyle yeni bir imaja kavuşmak isteyen herkes tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Bunun yanında hamile veya emziren kadınlar, herhangi ilaçlı veya ilaçsız rutin tedavi görenler (bu konunun uygunluğuna hekim karar verecektir), anestezi alması vücudunda problem yaratacak olanlara kaş ekimi yapılması uygun değildir. O sebeple kişilerin tüm sağlık ve benzeri özel durumlarından hekimleri ön görüşme esnasında bilgilendirmeleri şarttır.

Kaş ekim işlemi genellikle FUE saç ekim tekniği ile uygulanan bir operasyondur. Kişinin ense bölgesinden alınan tekli saç tellerinin kaş bölgesine ekilmesi ile gerçekleştirilir. Eğer bu bölgede uygun saç teli yoksa, kişilerin kollarından da kök alınarak işlem yapılabilir. Bu teller kullanılacak olan mikromotorlar sayesinde, mümkün olan en doğal görüntüyü yakalayacak biçimde açılan kanallara ekilir.

İşlem öncesinde kişiye lokal anestezi uygulanır. İşlem esnasında herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez. Sonrasında ağrı oluşur ise hekiminizin önereceği basit ağrı kesiciler yeterli olacaktır.

Burada süreyi etkileyen en önemli husus, işlem sonrasında hastanın kaş bölgesi ve yeni ekilen saç tellerini ne derece koruyabildiğidir, bu sebeple ekim yapılan bölge dışarıdan gelebilecek darbe veya zarar verebilecek her türlü etkenden korunmalıdır.

Yeni ekilen saç kökleri yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde kabuk tutar ve ardından dökülmeye başlar. Yaklaşık 3 ayın sonunda ise yeni kaşlar çıkmaya başlar. Bu uygulamada başarı oranı oldukça yüksektir.

Operasyon sonrasında ekim yapılan bölgenin özellikle hekimin tavsiye süre boyunca su ve kimyasal ile temas ettirilmemesi gerekir. Ayrıca yine bir süre boyunca bu bölge ovuşturulmamalı, taranmamalı vb. darbe alacak hareketlerden kaçınılması gerekir.

Fakat daha önemli olan konu, kaş ekim işleminin nerede ve kime yaptırılacağı konusudur. Mutlaka başarılı uygulamaları olan uzmanlar tercih edilmelidir. İşlemin yapılacağı alanın da mutlaka üst düzey hijyen koşullarında olması kişilerde herhangi bir enfeksiyon / reaksiyon göstermesi riski oluşmaması için gerekmektedir.

Öncelikle her kişiye kaç kök uygulanacağına göre sonuç değişecektir. Daha seyrek kaşları olan kişiler için daha fazla sayıda kök kullanılması gerekirken, hastanın daha az yoğunlukta kaşlar istemesi kök sayısını düşürecektir. Fakat piyasada genel olarak bir kök bedeli 5 – 10 TL arasında değişmektedir. Fakat bu hususta kişilerin işlem ücretinden ziyade yapılacak hizmetin kalitesine bakması gereklidir. Kaşların yüzün ifadesini ve bakışın anlamını doğrudan değiştirmesi sebebiyle, kaş ekiminde en yüksek kalite ve doğru hizmetin alınması hedeflenmelidir.

Diğer Hizmetlerimiz

Bir çok konuda sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Hepsini incelemek için hizmetler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetleri İncele »

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili en çok sorulan soruları incelemek ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S İncele »

Bilgi & Randevu

Şimdi uzman bir doktorumuz ile görüşebilir, aklınıza takılan her türlü problemi sorabilir ve randevu alabilirsiniz.

Uzman Doktorla Görüş »

Benzer Diğer Hizmetler

Hayallerinize Kavuşmanızı Sağlıyoruz!

Uzman doktorlarımıza merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir, ihtiyacınız olan sağlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.