perkutan

Perkütan Saç Ekim Tekniği Nedir?

Bu yöntemin en belirgin özelliği, sonuçların gerçek saç görünümüne en yakın sonucu vermesidir. Özel ve az kullanılan bir yöntem olarak dünyada sevilen bir tekniktir.

perkutan

Perkütan

Hakkında Merak Edilenler

Perkütan Saç Ekim Tekniği ile saç ekiminde başlangıç aşamaları diğer yöntemlerde olduğu gibidir. Fakat bu yöntemin en farklı yanı; saç ekilecek alana açılacak olan deliklerin özel uçlu bıçaklar kullanılarak oluşturulması ve bu deliklerin yuvarlak yapıda olmasıdır. Açılacak her kanal saçın açısına göre özel olarak ayarlanır. Bu delikler her bir saç telinin tam olarak kalınlığına uygun, oldukça ince yapıdadırlar. Bu şekilde her saç telinin farklı olan kök yapısına göre özel doğru kalınlıkta saç delikleri oluşturulur.

Ekim işlemi tamamlandıktan sonra işlemin büyük kısmı gerçekleştirilmiş olur, geriye yalnızca %10’luk iyileşme süreci kalmıştır. İlk yıkama operasyondan 2 gün sonra hekim tarafından klinikte yapılacaktır. Bu süreçte hastanın saç ekilen alanı sudan kesinlikle koruması gerekir.

Bu yöntem her bir saç kanalının özel olarak açılması sebebiyle oldukça teferruatlı, zahmetli ve azami özen gösterilmesi gereken bir teknik olduğu için kapsadığı zaman diğer yöntemlere göre biraz daha uzun sayılabilmektedir. Saç ekim işleminde en fazla 1400 – 1500 adet saç kökü çıkarılabildiğinden, bu işlemin bir güne sığması genellikle mümkün olmamaktadır, işlem sıklıkla 2 günde tamamlanmaktadır. Eğer daha fazla saç kökü ekimi tercih edilecekse 4 günlük bir süreci kapsayabilmektedir.

  • Bu teknikle ekilen her bir saçın girdiği kanal tamamen o saça özgü kalınlığa göre açılmış olduğundan, saçın köke tam olarak oturması sağlanır.
  • Özel kanallara yerleştirilen saç kökleri, yerinden oynamaz, çeşitli sebeplerle saç kökünün kaybedilmesi veya zarar görmesi gibi risklerin önüne geçilmiş olur.
  • İyileşme süresi çok hızlıdır. 2 – 3 gün gibi kısa bir süre sonunda ilk iyileşme belirtileri tamamlanmış olur.
  • İyileşme sonrasında saçlı bölgede iz kalmaz.
  • Ekim sırasında kullanılan izotonik sıvının fazla kullanılmaması sebebiyle, yüz bölgesinde oluşan ödem çok daha azdır.
  • Kızarıklık, kabarma gibi gibi reaksiyonlar görülmemektedir.

Bu teknikte herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Saçları dökülmüş kişiler, saçlarına daha fazla yoğunluk katmak isteyenler, kafa bölgesinde gittikçe artan ve engellenemeyen seyrekleşme yaşayanlar ya da genetik sebeplere bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinin başındaki kişiler, önlem olarak bu saç ekim yöntemini kullanabilirler.

Operasyon öncesi hastaya uygulanacak olan lokal anestezi sayesinde, hasta operasyon öncesinde veya sonrasında herhangi bir rahatsızlık duymaz. Fakat anestezinin tam olarak vücuda etki edebilmesi için hekimin operasyon öncesi alkol – sigara kullanımı hakkındaki uyarılarına dikkat edilmelidir.

Bu süreç kişiye göre değişmekle birlikte, genellikle 6 – 8 ay arasında bir süreci kapsamaktadır. Bu süre sonunda saçlar hastanın arzuladığı gibi doğal ve sağlıklı yapısına kavuşmuş olur.

Bu yöntemde de fiyatlama diğer yöntemlerde olduğu gibi kişinin saçsız alanın büyüklüğüne, donör alandan alınacak greftin sayısına ve (diğer koşulların el verdiği ölçüde) hastanın arzu ettiği yoğunluk durumuna göre belirlenmektedir. Dolayısıyla kişiye göre değişen kıstaslara göre belirlendiğinden, fiyatlama her kişi ve durum için farklı olabilmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz

Bir çok konuda sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Hepsini incelemek için hizmetler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetleri İncele »

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili en çok sorulan soruları incelemek ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S İncele »

Bilgi & Randevu

Şimdi uzman bir doktorumuz ile görüşebilir, aklınıza takılan her türlü problemi sorabilir ve randevu alabilirsiniz.

Uzman Doktorla Görüş »

Benzer Diğer Hizmetler

Hayallerinize Kavuşmanızı Sağlıyoruz!

Uzman doktorlarımıza merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir, ihtiyacınız olan sağlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.